تبلیغات
 
 
آموزش نجاری و کابینت سازی - باند سرقت از منازل متلاشی شد

باند سرقت از منازل متلاشی شد

نویسنده : damn2damned damn2damned دوشنبه 30 خرداد 1390 06:30 ق.ظ  •  دیدگاه ها : ()  


به گزارش فارس، عصر روز 6 فروردین فردی با مراجعه به کلانتری 160 خزانه به مأموران گفت: همه اموال با ارزش منزل پدر زنم توسط سارقان مورد سرقت قرار گرفته است.


با تشکیل پرونده مقدماتی، پرونده به دستور دادیار شعبه پنجم دادسرای امور جنایی تهران در اختیار کارآگاهان پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.


شاکی پرونده پس از مراجعه به پایگاه هفتم، درباره سرقت منزل پدرزنش به کارآگاهان گفت: چند روز پیش پدرزنم به همراه اعضای خانواده اش به زیارت خانه خدا رفته بود و به همین علت سرکشی از خانه شان را به من و همسرم سپرده بودند؛ هر روز یک نوبت من و یک نوبت هم همسرم به خانه آنها سرکشی کرده و از بسته بودن قفل درها و پنجره ها اطمینان پیدا می‌کردیم تا اینکه چند روز پیش تصمیم گرفتیم تا مسافرت کوتاهی به خارج از تهران داشته باشیم اما زمانی‌ که به تهران بازگشته و برای سرکشی به منزل پدرزنم آمدیم، در کمال تعجب مشاهده کردم که درهای ورودی خانه تخریب شده و سارقان اقدام به سرقت مقادیر زیادی وجه نقد، طلاجات، ارز خارجی، تلویزیون LCD و همچنین خودرو سواری پژو 405 پارک شده در داخل حیاط منزل جمعاً به ارزش 45 میلیون تومان کرده اند.


کار آگاهان پایگاه هفتم در تحقیقات خود و با توجه به اطلاعات بدست آمده از شاکی پرونده داماد خانواده اطمینان پیدا کردند که سارق یا سارقان از خالی بودن منزل اطلاع داشته و پس از اطمینان از عدم مراجعه و سرکشی شاکی به منزل پدرزنش اقدام به ارتکاب سرقت کرده اند؛ به همین علت در اولین مرحله به بررسی سوابق احتمالی دوستان و آشنایان خانواده شاکی و مالباخته پرداخته اما به هیچ مورد مشکوکی برخورد نکردند.


در ادامه تحقیقات کارآگاهان به بررسی سوابق احتمالی اهالی محل سکونت مالباخته پرداخته و در تحقیقات خود اطلاع پیدا کردند که یکی از مجرمان سابقه دار به نام ولی که پیش از این نیز به اتهام استفاده از اموال مسروقه و همچنین نگهداری سلاح غیرمجاز دستگیر و روانه زندان شده تا چندی پیش در همان محله ارتکاب سرقت سکونت داشته است.


با شناسایی ولی، کارآگاهان پایگاه هفتم بررسی احتمال مشارکت وی در سرقت منزل را در دستور کار قرار داده تا اینکه از طریق برادر مالباخته اطلاع پیدا کردند که مقداری وجه نقد از حساب بانکی مشترک او و برادرش برداشت شده است؛ بلافاصله کارآگاهان با مراجعه به شعبه بانکی در منطقه خزانه به بررسی تصاویر دوربین مداربسته بانکی پرداخته و به محض مشاهده تصاویر، ولی توسط کارآگاهان پایگاه هفتم مورد شناسایی قرار گرفت؛ با قطعی شدن نقش و مشارکت ولی 27 ساله در سرقت منزل، کارآگاهان او را در روز 3 اردیبهشت، در منطقه خزانه، دستگیر و به پایگاه هفتم منتقل کردند.


با انتقال ولی به پایگاه هفتم پلیس آگاهی، وی در تحقیقات مقدماتی منکر هرگونه نقش و مشارکت خود در سرقت منزل مالباخته شد اما در ادامه تحقیقات به ناچار لب به اعتراف گشود و به کارآگاهان گفت: خواهرم به نام مهسا با همدستی فردی به نام مرتضی که از مدتی پیش با یکدیگر در ارتباط هستند و با کمک چند نفر دیگر اقدام به سرقت منزل کرده اند.


با توجه به اعترافات صریح متهم درباره مشارکت خواهرش در سرقت منزل، بلافاصله کارآگاهان در همان روز به محل سکونت مهسا در منطقه نازی‌آباد رفته و تنها در فاصله زمانی یک ساعت، خواهر ولی نیز توسط کارآگاهان دستگیر و به پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.


مهسا 37 ساله پس از انتقال به پایگاه هفتم پس از آنکه اطلاع پیدا کرد برادرش تمامی جزئیات و افراد شرکت کننده در سرقت را به کارآگاهان توضیح داده، به ناچار لب به اعتراف گشود و علاوه بر سرقت منزل مالباخته، به چندین فقره سرقت منزل دیگر به همراه مرتضی و تعدادی دیگر از سارقان اعتراف کرد.


با شناسایی مرتضی به عنوان فرد اصلی گروه، کارآگاهان با شناسایی محل تردد وی در منطقه خزانه او را نیز همانند دو متهم دیگر پرونده ولی و مهسا در همان روز دستگیر و به پایگاه هفتم پلیس آگاهی منتقل کردند.


مرتضی پس از انتقال به پایگاه هفتم، در ابتدا منکر هرگونه ارتباط خود با مهسا و همچنین ارتکاب سرقت‌های منزل شد اما پس از مواجهه حضوری با 2 متهم دیگر پرونده به ناچار لب اعتراف گشود و دیگر اعضای گروه به اسامی احمد 23 ساله، یونس 26 ساله، مهدی 27 ساله و حسین 25 ساله را به کارآگاهان معرفی کرد.


مرتضی درباره نحوه سرقت منزل مالباخته نیز به کارآگاهان گفت: مهسا به واسطه دوستی و ارتباط با اهالی محل اطلاع پیدا کرده بود که یکی از اهالی محل به هویت کریمی به همراه خانواده اش به مسافرت خارج از کشور رفته و حداقل تا 10 روز آینده باز نخواهد گشت؛ پس از آنکه مهسا موضوع را به من اطلاع داد با همدستی دیگر اعضای گروه خانه مورد نظر را تحت نظر گرفتیم تا در زمان مناسب اقدام به سرقت منزل کنیم؛ با توجه به اطلاعاتی که مهسا درباره وضعیت مالی صاحبخانه در اختیار ما گذاشته بود اطمینان داشتیم که در این منزل اموال با ارزش زیادی وجود دارد اما سرکشی‌های مداوم داماد و دختر خانواده مانع از آن بود که ما اقدام به سرقت کنیم.


وی ادامه داد: پس از چند روز همان فرصتی که به انتظارش نشسته بودیم اتفاق افتاد؛ مهسا به من خبر داد که داماد مالباخته به همراه همسرش به یک مسافرت یک روزه خارج از تهران رفته است؛ بلافاصله موضوع را به دیگر اعضای گروه اطلاع داده و تصمیم گرفتیم تا در این فرصت اقدام به سرقت کنیم.


در حدود ساعت 2 بامداد بود که از طریق دیوار وارد خانه شده و پس از تخریب پنجره و در ورودی وارد منزل شده و همانگونه که انتظار داشتیم موفق به به پیدا کردن مقادیر زیادی طلا، وجه نقد و همچنین ارز خارجی شدیم که همه این اموال و دیگر وسایل سرقت شده را سوار ماشین کرده و به سرعت از محل خارج شدیم.


با شناسایی دقیق دیگر اعضای گروه سارقان، کارآگاهان پایگاه هفتم اقدام به شناسایی مخفیگاه و محل های تردد متهمان تحت تعقیب در جنوب تهران پرداخته و پس از یک سری تحقیقات موفق به شناسایی محل‌های تردد و همچنین مخفیگاه های آنها در مناطق یاغچی‌آباد، دولت‌آباد، خزانه شدند.


در سلسله اقدامات انجام شده جهت دستگیری متهمان، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که 2 تن از متهمان به نام احمد و یونس به اتهام سرقت داخل خودرو در روز 16 فروردین توسط کارآگاهان پایگاه هفتم پلیس آگاهی دستگیر و روانه زندان شده اند که با انجام هماهنگی‌های لازم با مقام قضایی، متهمان به پایگاه هفتم پلیس آگاهی منتقل شدند؛ احمد و یونس پس از انتقال به پایگاه هفتم صراحتاً به سرقت منزل مالباخته و همچنین چندین فقره سرقت منزل دیگر اعتراف کردند.


با شناسایی مخفیگاه دیگر عضو گروه به نام حسین در منطقه یاغچی‌آباد، این متهم نیز در روز 27 اردیبهشت دستگیر و همانند دیگر همدستانش دستگیر شده خود، به سرقت منازل جنوب تهران اعتراف کرد.


با دستگیری تمامی اعضای گروه، کارآگاهان اقدام به شناسایی مخفیگاه آخرین عضو گروه به نام مهدی در منطقه دولت‌آباد کرده و مخفیگاه او را تحت مراقبت‌های خود قرار دادند.


کارآگاهان در روز 11 خرداد پس از اطمینان از حضور متهم در داخل منزل به قصد دستگیری متهم وارد منزل شده و در کمال تعجب و در حالیکه از حضور او در داخل خانه اطمینان داشتند به بازرسی منزل پرداخته اما در بازرسی‌های اولیه هیچگونه اثری از متهم پیدا نکردند تا اینکه با بازرسی‌های تخصصی انجام شده کارآگاهان موفق به پیدا کردن مخفیگاه متهم در داخل کمد دیواری خانه شده و علاوه بر دستگیری متهم موفق به کشف مقادیری از طلا و جواهرات سرقت شده شدند.


با تحقیقات انجام شده از اعضای گروه، متهمان در اعترافات خود عنوان داشتند که خودرو پژو 405 سرقت شده را به فردی به نام میعاد فروخته و قرار بوده تا او نیز که از مسروقه بودن ماشین اطلاع داشته، در ظرف چند روز پول مورد درخواست اعضای گروه را به آنها پرداخت کند اما پس از تحویل گرفتن خودرو و با اطمینان از این موضوع که در صورت پرداخت نکردن پول به سارقان، آنها هیچ اقدامی برای شکایت انجام نخواهند داد بدون آنکه پولی پرداخت کند به همراه ماشین مسروقه متواری شده است.


کارآگاهان پایگاه هفتم با توجه به اطلاعات بدست آمده از متهمان موفق به شناسایی محل‌های تردد میعاد در منطقه گیشا شده و سرانجام وی را نیز در روز 21 خرداد به همراه خودروی مسروقه دستگیر و به پایگاه هفتم پلیس آگاهی منتقل کردند.


سرهنگ کارآگاه علی غیاثوند، رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ، گفت: اعضای این گروه از سارقان منازل پس از اطمینان از خالی بودن منازل به شیوه بالا رفتن از دیوار و همچنین تخریب درهای ورود و پنجره منازل اقدام به سرقت منازل مسکونی عمدتاً حیاط دار در جنوب تهران به ویژه در مناطق نازی‌آباد، خزانه، میدان بهشت و غیره داشته اند که تا این لحظه تعدادی از محل‌های سرقت شده شناسایی و مالباختگان به پایگاه هفتم دعوت شده اند و در حال حاضر نیز تحقیقات برای شناسایی دیگر سرقت‌های احتمالی این گروه از سارقان همچنان ادامه دارد.منبع:
http://smsiran.nosh.ir

آخرین ویرایش: - -

دوشنبه 27 شهریور 1396 06:20 ب.ظ
Hi there to all, how is everything, I think every one is
getting more from this site, and your views are pleasant for new users.
شنبه 4 شهریور 1396 02:29 ب.ظ
Simply desire to say your article is as surprising.
The clarity in your submit is simply cool and i could suppose you are a professional
on this subject. Fine with your permission allow
me to grasp your RSS feed to stay updated with
approaching post. Thank you a million and please keep up the
gratifying work.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر